Senin, 24 Februari 2014

benefits of lemon diet

benefits of lemon diet Lemon është një shumë e portokalli përdorur për një sërë arsyesh . Sari kur feta fruta peeled dhe mund të përdoret për të trajtuar një shumëllojshmëri të lëkurës dhe probleme shëndetësore . E pasur me acid citric , limon - mprehtë aroma dyshohet të shkaktojë urth kur konsumohet në mëngjes .

Megjithatë , studimi thotë se , siç citohet nga BoldSky.com , që kthehet limon të mirë duke konsumuar në mëngjes , për t'ju ndihmuar të humbni peshë dhe të trupit mendetoks . Lëng limon është përdorur si një përbërës natyror , përzier me fruta të tjera ose konsumuar vetë .

Për më tepër , këto janë disa nga përfitimet e konsumit të ujit limoni në mëngjes :

Lose peshë

Pirja e ujit limoni mund të ju ndihmojë të humbni peshë . Qëllimi është për të shtrydh limon turshi dhe shtoni ato në një gotë me ujë të ngrohtë . Pa konsumit të shtuar të sheqerit në paraprakisht .

Detox

Lemon popullore si një detox natyrore për të hequr qafe toksina në trup . Njëjtën mënyrë , me mengonsumsinya përdorni ujë të ngrohtë , pa sheqer .

mëlçisë Mendetox

Përveç mendetox tretjes , limon tepër i fuqishëm për të mendetox mëlçisë . Me konsumin e lëng limoni , atëherë ju mund të rrisë prodhimin e enzimeve në mëlçi deri atëherë rritur urinim dhe pastruar veshkave .

Përballja me problemin e frymëmarrjes

Lemon pini në mëngjes për të ndihmuar në kapërcimin e problemit të frymëmarrjes . Sidomos ju që vuajnë nga astma dhe alergjitë . Uji Lemon do të ndihmojë në heqjen e gëlbazë .

Kujdesi për një lustër

Lemon dhe mendetoks pastruar lëkurën në mënyrë lëkura duket e ndritshme dhe më të pastër . Sidomos ju që vuajnë nga problemi i përflakur puçrra fytyre , është e rekomandueshme për të provoni në këtë mënyrë .

Si një anti-plakje

Ndalon plakjes parakohshme të lirë , dhe ju mund të përdorni përbërësit agrume limon . Natyrisht , këto përbërës të parandaluar formimin e linjave të rrudhë në fytyrë .

Kujdesi për shëndetin oral

Lemon është gjithashtu një substancë natyrore për të pastruar gojën dhe për të parandaluar fryma e keqe . Minimize dëm të dhëmbëve , dhe dhimbje të dhëmbëve .

Well , prisni për më tepër , ata shkuan në supermarket , supermarket apo tregun tradicional , kështu që mos harroni të blerë limon .

Tidak ada komentar:

Posting Komentar