Sabtu, 01 Maret 2014

Cream untuk Perawatan Wajah Tanpa Jerawat

Cream untuk Perawatan Wajah Tanpa Jerawat Локација на акни флеки на твоето лице може да даде индикација за здравјето на телото . Со анализа на " мапирање ", во која ќе се појави на акни, може да се разбере состојбата на телото, да преземе соодветни мерки за да помогне да се спречи формирањето на нови акни. Прочитај повеќе !

лице сајтот

Акни на челото област

Причина: дигестивни проблеми ( тешкотии варењето на одредени видови храна ), тенкото црево проблеми, проблеми со црниот дроб , неправилни спиење распоредот , стрес, емоционална нестабилност , премногу се грижи , внесувањето на храна со висока содржина на шеќер , токсин израстоци , косата производи , bangs , како резултат на носење на валкани шапка.

Акни на областа околу веѓите

Причина:

Областа меѓу веѓите и косата : Циркулација на лимфни јазли , кои се помалку добри, внесувањето масти , внесувањето на преработена храна , кои се премногу високи, проблеми жолчното кесе .

Областа меѓу веѓите : слаба на срцето, премногу алкохол , премногу доза на тутун.

Акни на левиот образ

Причина: срцето услови , прекумерната внесувањето храна , телото тешкотија апсорбира исхрана , стрес, проблеми со стомакот , користете го телефонот помалку хигиенски, навлаките за перници беа валкани , користете шминка четки, неусогласеност со сочинуваат или користи нега на кожата.

Акни на десниот образ

Причина: белите дробови услови , алергии , стрес, проблеми со стомакот , премногу шеќер , валкани мобилен телефон , користете го телефонот помалку хигиенски, навлаките за перници беа валкани , користете шминка четки, неусогласеност со сочинуваат или нега на кожата се користат.

Акни на носот

Причина: лошата исхрана, запек, подуеност, нерамнотежа во дебелото црево, дигестивни нарушувања и сиромашните циркулацијата на крвта кога носот се карактеризира со пилинг кожата услови

Акни на областа околу усните

Причина: Запек, неправилни празнење шема, memakanan премногу зачинета храна или пржени , некомпатибилност со паста за заби

Акни на површина брадата и вилицата

Причина: хормонални проблеми , гинеколошки проблеми / полови органи , бубрезите нерамнотежа ( за акни под лицето / брадата) , навика на лицето одмара на рака , некомпатибилност со паста за заби

Иако причините наведени за секоја област на лицето е генерален водич , тоа не може да важи за сите. На пример , само затоа што постојат мозолчиња на челото , не значи дека мора да има нешто во ред со вашиот црниот дроб. Се разбира, ако акни на челото придружени со поплаките на црниот дроб, е индикација дека треба да се прави проверки со интернист. Ако не постои индикација во жалбата кои сметаш дека вашето тело, тука се и некои предложените решенија за лекување на акни , според подрачјето на лицето

Tidak ada komentar:

Posting Komentar